Głośność urządzeń grzewczych (m.in. promienników ciepła).

Istotniejsze, akcesorium grzewcze

Jednym z najważniejszych kryteriów, jakie musimy wziąć pod uwagę, wybierając ogrzewanie, jest głośność pracy urządzenia grzewczego. Jest to tym istotniejsze, jeśli urządzenie grzewcze będzie znajdowało się i działało w domu z małymi dziećmi czy w miejscu, gdzie cisza jest absolutnie niezbędna (np. w kościele itp. itd.).

Bezgłośnie działają promienniki

Za najcichsze urządzenia grzewcze uznawana jest tradycyjna instalacja cieplna, oparta o obieg ogrzanej wody w kaloryferach. Podobnie bezgłośnie działają również promienniki ciepła, ogrzewające za pomocą emitowanych przez siebie fal podczerwieni. Promienniki ciepła elektryczne i olejowe także są chwalone za swoją bezgłośną pracę oraz brak nieprzyjemnych woni przy ogrzewaniu.

Wentylatory bezustannie nagrzewnice

Głośność urządzeni grzewczego zazwyczaj zależy od tego, czy posiada on wentylator czy nie. To zazwyczaj jego działanie jest przyczyną hałasu lub jego braku. Wentylatory posiadają najczęściej nagrzewnice gazowe. Wśród urządzeń na gaz możemy się również spodziewać dźwięków związanych ze spalaniem paliwa, co także może być nieco kłopotliwe. Głośne jest również używanie pomp powietrza, wtłaczających ciepłe podmuchy do pomieszczenia.

Najwłaściwiej poprosić sprzedawcę

Z całą pewnością przy zakupie należy zwrócić uwagę na głośność działania interesującego nas urządzenia. Najlepiej poprosić sprzedawcę, by w sklepie zademonstrował nam działanie danego promiennika ciepła czy nagrzewnicy. Dzięki temu unikniemy późniejszych rozczarowań oraz starty czasu i energii na wymianę niezadowalającego nas produktu.