Promienniki ciepła w parasolach grzewczych.

W jednym z poprzednich artykułów, dotyczących ogrzewania namiotów na imprezy plenerowe, obok promienników ciepła pojawiło się urządzenie, zwane parasolem grzewczym. W tym tekście zamierzam opisać, jak ono wygląda, działa i gdzie znajduje zastosowanie.

Parasol grzewczy to nic innego, jak gazowy promiennik ciepła. Co jednak rożni promienniki ciepła od parasola grzewczego? Wygląd. Parasol grzewczy ma najczęściej kształt grzyba (lub parasola, stad nazwa). Odchylana czasza pozwala skierować i skoncentrować strumień ciepła na obiekcie bądź miejscu, które ma być ogrzane.

Parasole grzewcze są urządzeniami prostymi w obsłudze, podatnymi na transport i bardzo wydajnymi. Zasila się je butlami gazowymi (gaz LPG). Można je dowolnie przestawiać, są również bezpieczne w użytkowaniu, a spalany gaz nie wydziela nieprzyjemnych zapachów.

Parasoli grzewczych najczęściej używa się jako źródło ciepła na zewnątrz pomieszczeń zamkniętych: w namiotach do imprez plenerowych, w ogrodzie, na patio, tarasie. Często spotyka się je również w ogródkach różnych lokali, takich jak restauracje czy kawiarnie, szczególnie wczesną wiosną lub późną jesienią.

Bogactwo kolorystyki i wyglądu parasoli grzewczych czyni z nich uniwersalny obiekt, który można zastosować w wielu miejscach. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla domatorów, lubiących spędzać wieczory w przydomowym ogródku, jak i dla właścicieli lokalów, chcących przedłużyć sezon i zarobić więcej przez dłuższe otwarcie swoich ogródków piwnych.